KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246110
nr 1424 6110
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, Bornholms klippor. Signerad. Olja på duk, 61x50, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 18:17:22
100 kr
200 kr
250 kr
Gustaf Höglund
Läs mer om Gustaf Höglund